O nás

Local Nomad je outdoorový projekt, ktorý chce ukázať, že sprievodcovstvo sa dá robiť aj inak. Našim cieľom nie je do turistov natlačiť čím viac faktov a absolvovať čím dlhšiu trasu. Snažíme sa ich nadchnúť. Chceme, aby okrem základných reálií spoznali aj mentalitu, zaujímavé príbehy a životy miestnych, tajné zákutia Košíc a detaily, ktoré sú často pútavejšie, ako hlavné atrakcie na turistických mapách.

Igor Kupec
Vek: 35
Vzdelanie: Karlova Univerzita v Prahe
Zamestnanie: turistický sprievodca, grafický dizajnér  www.igorkupec.sk
Záľuby: lezenie, turistika, street art, aktivizmus a cestovanie
O mne: Baví ma spoznávať svet a život. Za posledné roky som pracoval ako sťahovák nábytku, koordinátor dobrovoľníkov pre katolícku charitu, projektový manažér na úrade, medzinárodný expert v Moldavsku, zmrzlinár v Amerike, grafický dizajnér, vrátnik v útulku pre bezdomovcov, upratovač zubárskej ambulancie, či zamestnanec čajovne.

Richard Oľhava
Vek: 33
Vzdelanie: Karlova Univerzita v Prahe
Zamestnanie: turistický sprievodca, archeológ a odborník na fotogrametriu.
Záľuby: cestovanie, orientačný beh, literatúra, divadlo, geografia
O mne: Prestopoval som kus sveta. Európa, Ukrajina, Rusko, Gruzínsko, Irán, Irak, Čečensko, Sudán, Kongo a iné krajiny. Teraz sa živím archeológiou a sprievodcovstvom. Okrem toho ma fakt baví divadlo a knihy. Som stále do čohosi ponorený. Od Goetheho Werthera po štruktúru mitochondrií či programovanie.